Novinky

Výměna osvětlení pro mlékárnu Bohemilk a.s.

290 původních svítidel se zastaralou technologií jsme vyměnili za 246 ks moderních LED svítidel Lumbio s potravinářskými atesty a dlouhodobou garancí životnosti.

Číst více

Výměna osvětlení ledové plochy zimního stadionu v Břeclavi

8 dní..na realizaci nejmodernějšího osvětlení zimního stadionu v České republice. Aneb jak se z krásné referenční zakázky a výzvy stane noční můra se šťastným koncem.

Číst více

Modernizace osvětlení největší sítě pneuservisů v ČR

Největší nezávislá síť pneuservisů v ČR s dlouholetou tradicí se s námi rozhodla modernizovat svůj systém osvětlení na energeticky úspornější a odolné LED osvětlení Lumbio. Tato modernizace přinesla významné úspory nákladů na elektrickou energii, údržbu a také snížení uhlíkové stopy společnosti.

Číst více

Návrh a výměna starého osvětlení v dílně společnosti PEMA

Vyšší preciznost práce, bezpečnost, produktivita zaměstnanců a nižší účty za elektřinu

Číst více

Návrh a výměna zastaralého osvětlení v administrativní části společnosti PEMA

V zájmu vytvoření pohodlnějšího a produktivnějšího pracovního prostředí se společnost PEMA rozhodla vyměnit stávající zapuštěná trubicová svítidla za modernější a účinnější LED osvětlení Lumbio.

Číst více

Nový přístup k osvětlení garáží: Chraňte svou rodinu, zdraví a životní prostředí

Osvětlení vjezdu do garáže bytového domu a jeho interiéru: Pokud hledáte způsob, jak tento prostor efektivně a bezpečně osvětlit, aniž byste museli obětovat styl, máme pro vás řešení.

Číst více

Posunuli jsme LED technologii na vyšší úroveň: LED panel Brightlight – nový standard kvalitního a zdravého světla

Prospějte vašemu podnikání: Jak zvýšit úroveň osvětlení v kanceláři, a zároveň zlepšit energetickou účinnost, ale i zdraví?

Číst více

Světlo: Základ zdraví a života. Jsme to co jíme, ale i to, jak a čím svítíme

Poslechněte si dva díly rozhovoru se zakladatelem společnosti Lumbio o technologiích podporujících zdravý životní styl a přírodu.

Číst více

Jaký má světlo vliv na zdraví člověka? Jak svítit správně?

V Lumbiu se inspirujeme přírodou a ukazujeme cestu ke zdravému osvětlení. Naším hlavním cílem je vývoj technologií podporující respektování přirozených rytmů člověka, zvířat i rostlin.

Číst více

Poslechněte si rozhovor s Michaelem Blažíčkem, zakladatelem Lumbio

Světlo je neuvěřitelně důležitá součást našich životů. Ovlivňuje náš spánek, energii i běžné denní fungování. Ve dnešním díle se dozvíte jak komplexní a fascinující svět fotonů ve skutečnosti je.

Číst více

Světelná revoluce od firmy Lumbio

Kompletně financujeme experiment, kterým chceme vědecky potvrdit pozitivní vliv našich revolučních technologií na zdraví člověka. Vytvořili jsme výzkumné prostředí v podobě plnohodnotného bytu k bydlení. Výsledky zhodnotí Národní ústav duševního zdraví.

Číst více

Projekt nového osvětlení v Opticlabu

Projekt nového osvětlení v Opticlabu s atypickými klenebními prostory jsme navrhli a realizovali tak, abychom zdůraznili styl moderní prodejny designových brýlí světových značek a jejich špičkové technologické vybavení.

Číst více

Jak přežít pouliční osvětlení ve zdraví

Světelné znečištění produkované pouličními lampami, reklamními bannery, reflektory a našimi vlastními domácnostmi je tak špatné, že 80 % světové populace žije v oparu věčné záře v hodinách nočního klidu. Biologický problém světelného znečištění spočívá ve smazávání rozdílu mezi dnem a nocí. Znesnadňuje tak biologickým hodinám odečíst délku noci a přesně řídit spánek, reprodukci a další sezónní změny. Tím trpí lidstvo, zvířata, i rostliny.

Číst více

6 základních rad jak zlepšit svůj spánek

Dobrý spánek přímo ovlivňuje duševní a fyzické zdraví. Nedostatek spánku si může si vybrat vysokou daň. Odhaduje se, že 30–35% dospělých bude v určité fázi života trpět nespavostí. Pro některé to bude přechodná fáze, ale pro jiné to neznamená pouze denní únavu, ale také depresi, sociální izolaci, vysoký krevní tlak a nižší kvalitu života. Pokud je nespavost něčím, s čím žijete, přečtěte si základní tipy jak lépe spát.

Číst více

Zdravotní přínosy přirozeného světla a 4 způsoby, jak ho získat více

Náš životní styl rychle změnil náš vztah ke světlu. Před vynálezem plynového osvětlení na přelomu 19. století bylo jediné světlo, kromě slunce, na které jsme se mohli spolehnout přirozené plápolající světlo ohně, svíček nebo lamp s velrybím olejem. Lidé také trávili mnohem více času bdění venku, takže zachovávali přirozený a zdravý cyklus spánku a bdění, přiměřenou hladinu vitamínů a hormonů, měli silné kosti, dobré duševní zdraví a zdravý imunitní systém. V dnešní době člověk ze Západu tráví 90 procent svého života uvnitř. Víte jak zdravě svítit?

Číst více

5 možných důvodů proč se cítíte v práci unaveni, i když máte homeoffice

Polední vyčerpání za pracovním stolem zná asi každý, kdo pracuje v kanceláři nebo z domova. Odpolední odliv energie může mít významný dopad na produktivitu a spokojenost s pracovním výkonem. Pokud jste již hledali způsob, jak se únavě vyhnout, pravděpodobně jste našli mnoho doporučení k dobití energie. Jestliže vaše práce vyžaduje, abyste trávili podstatnou část vašeho dne uvnitř, zvažte kvalitu umělého světla, které vás na pracovišti provází vaším dnem.

Číst více