Novinky

Posunuli jsme LED technologii na vyšší úroveň: LED panel Brightlight – nový standard kvalitního a zdravého světla

Prospějte vašemu podnikání: Jak zvýšit úroveň osvětlení v kanceláři, a zároveň zlepšit energetickou účinnost, ale i zdraví?

Číst více

Světlo: Základ zdraví a života. Jsme to co jíme, ale i to, jak a čím svítíme

Poslechněte si dva díly rozhovoru se zakladatelem společnosti Lumbio o technologiích podporujících zdravý životní styl a přírodu.

Číst více

Jaký má světlo vliv na zdraví člověka? Jak svítit správně?

V Lumbiu se inspirujeme přírodou a ukazujeme cestu ke zdravému osvětlení. Naším hlavním cílem je vývoj technologií podporující respektování přirozených rytmů člověka, zvířat i rostlin.

Číst více

Poslechněte si rozhovor s Michaelem Blažíčkem, zakladatelem Lumbio

Světlo je neuvěřitelně důležitá součást našich životů. Ovlivňuje náš spánek, energii i běžné denní fungování. Ve dnešním díle se dozvíte jak komplexní a fascinující svět fotonů ve skutečnosti je.

Číst více

Světelná revoluce od firmy Lumbio

Kompletně financujeme experiment, kterým chceme vědecky potvrdit pozitivní vliv našich revolučních technologií na zdraví člověka. Vytvořili jsme výzkumné prostředí v podobě plnohodnotného bytu k bydlení. Výsledky zhodnotí Národní ústav duševního zdraví.

Číst více

Projekt nového osvětlení v Opticlabu

Projekt nového osvětlení v Opticlabu s atypickými klenebními prostory jsme navrhli a realizovali tak, abychom zdůraznili styl moderní prodejny designových brýlí světových značek a jejich špičkové technologické vybavení.

Číst více

Jak přežít pouliční osvětlení ve zdraví

Světelné znečištění produkované pouličními lampami, reklamními bannery, reflektory a našimi vlastními domácnostmi je tak špatné, že 80 % světové populace žije v oparu věčné záře v hodinách nočního klidu. Biologický problém světelného znečištění spočívá ve smazávání rozdílu mezi dnem a nocí. Znesnadňuje tak biologickým hodinám odečíst délku noci a přesně řídit spánek, reprodukci a další sezónní změny. Tím trpí lidstvo, zvířata, i rostliny.

Číst více

6 základních rad jak zlepšit svůj spánek

Dobrý spánek přímo ovlivňuje duševní a fyzické zdraví. Nedostatek spánku si může si vybrat vysokou daň. Odhaduje se, že 30–35% dospělých bude v určité fázi života trpět nespavostí. Pro některé to bude přechodná fáze, ale pro jiné to neznamená pouze denní únavu, ale také depresi, sociální izolaci, vysoký krevní tlak a nižší kvalitu života. Pokud je nespavost něčím, s čím žijete, přečtěte si základní tipy jak lépe spát.

Číst více

Zdravotní přínosy přirozeného světla a 4 způsoby, jak ho získat více

Náš životní styl rychle změnil náš vztah ke světlu. Před vynálezem plynového osvětlení na přelomu 19. století bylo jediné světlo, kromě slunce, na které jsme se mohli spolehnout přirozené plápolající světlo ohně, svíček nebo lamp s velrybím olejem. Lidé také trávili mnohem více času bdění venku, takže zachovávali přirozený a zdravý cyklus spánku a bdění, přiměřenou hladinu vitamínů a hormonů, měli silné kosti, dobré duševní zdraví a zdravý imunitní systém. V dnešní době člověk ze Západu tráví 90 procent svého života uvnitř. Víte jak zdravě svítit?

Číst více

5 možných důvodů proč se cítíte v práci unaveni, i když máte homeoffice

Polední vyčerpání za pracovním stolem zná asi každý, kdo pracuje v kanceláři nebo z domova. Odpolední odliv energie může mít významný dopad na produktivitu a spokojenost s pracovním výkonem. Pokud jste již hledali způsob, jak se únavě vyhnout, pravděpodobně jste našli mnoho doporučení k dobití energie. Jestliže vaše práce vyžaduje, abyste trávili podstatnou část vašeho dne uvnitř, zvažte kvalitu umělého světla, které vás na pracovišti provází vaším dnem.

Číst více

Osvětlení budoucnosti již dnes v Havlíčkově Borové

Havlíčkova Borová se stala první obcí, která pro kvalitu života svých obyvatel zavedla nový typ veřejného osvětlení, který slibuje nižší světelné znečištění, několikanásobně nižší náklady na provoz a znatelně komfortnější noci jak pro obyvatele, tak pro živočichy a přírodu. 

Číst více

Vyzkoušejte dokonalou lampu

Chraňte kůži a oči Vašich dětí a myslete ekologicky.

Číst více

Jak správně svítit?

Světlo přirozeně určuje lidský biologický rytmus. Umělé zdroje světla a technologie, které světlo vyzařují, nám však v přirozeném denním rytmu dělají častokrát nepořádek. Jak s nimi zacházet?

Číst více

Progresivní světelná řešení pro zdravotnická zařízení

Lumbio vyvinulo progresivní řešení osvětlení pro zdravotnická zařízení.

Číst více

Ukažte své zboží ve správném světle

Nahlédněte do elektronické verze časopisu Retail News a přečtěte si článek o tom, jak ukázat své zboží ve správném světle.

Číst více

Šetříme životní prostředí a děláme radost i dětem

Znovu jsme mohli udělat radost dětem z dětských domovů vánočními dárky pod stromečkem. Podívejte se jakou měli radost.

Číst více