Návrh a výměna zastaralého osvětlení v administrativní části společnosti PEMA

Vyšší produktivita zaměstnanců a nižší účty za elektřinu

V zájmu vytvoření pohodlnějšího a produktivnějšího pracovního prostředí se společnost PEMA rozhodla vyměnit stávající zapuštěná trubicová svítidla za modernější a účinnější LED osvětlení Lumbio. Nový systém osvětlení je energeticky úspornější, nezahřívá se a poskytuje lepší věrnost podání barev. Společnost po změně zaznamenala velké pozitivní změny v produktivitě a náladě zaměstnanců. Servis obsahoval analýzu prostor, návrh řešení s propočtem návratnosti s ohledem na úspory, zdraví, design a udržitelnost do budoucna. Zajistili jsme kompletní návrh a obměnu osvětlení včetně realizace.

Starý systém osvětlení

Původní stav: 250 ks neúčinných a na servis náročných svítidel spotřebovávalo příliš mnoho elektřiny a zahřívaly se. Svítidla blikala a měla nízkou hodnotu CRI, což způsobovalo namáhání očí zaměstnanců, bolesti hlavy a dokonce migrény. Svítidla celkově ztěžovala soustředění. V důsledku toho klesala produktivita zaměstnanců. Výměnou za 255 ks LED panelů Lumbio 595*595, s příkonem 40W, jsme dosáhli vyšší svítivosti v denní barvě světla podporující bdělost, a zároveň jsme snížili příkon a spotřebu elektřiny o 50%.

Nový systém osvětlení

Nové LED panely Lumbio svítí rovnoměrně v denní barvě světla a dodávají dostatek jasu potřebného v průběhu dne k nejvyššímu pracovnímu nasazení. To pomáhá zajistit, aby se melatonin produkoval pouze večer, kdy je čas, aby se naše tělo uklidnilo a připravilo ke spánku. Díky tomu jsou zaměstnanci lépe odpočatí a mají během dne více energie, což vede ke zvýšení produktivity a dokonce snížení počtu dnů pracovní neschopnosti. Se správným cirkadiánním rytmem, který nenarušuje nevhodné osvětlení se zlepšily výsledky firmy, i zdraví pracovníků.

LED panely Lumbio vypadají moderně a jsou mnohem energeticky úspornější než původní svítidla. Zlepšila se viditelnost a zvýšila se bezpečnost v původně zatemněných chodbách. Zaměstnanci se cítí motivování do práce a komunikace se svými kolegy a celková spokojenost na pracovišti se výrazně zlepšila.

Existuje mnoho důvodů, proč přejít na LED osvětlení Lumbio, od lepší viditelnosti a bezpečnosti až po lepší podání barev a kvalitu spánku. Pokud hledáte energeticky úsporné řešení osvětlení, které bude pro vaši firmu přínosem v mnoha ohledech, stojí za to zvážit řešení Lumbio.

Chcete poradit i vy? Kontaktujte nás