Osvětlení pro bytové domy.
Bezpečnější, ekologičtější a inteligentnější. 

 

Vhodně zvoleným osvětlením markantně zvýšíte komfort i estetickou kvalitu vaší budovy. A díky nízké spotřebě energie navíc
i ušetříte. 

Rovnoměrné a nerušivé osvětlení přispívá k pocitu bezpečí a komfortu obyvatel. Světla v exteriéru budovy zase pozdvihnou estetickou a architektonickou kvalitu budovy. A zcela novou dimenzi kvality i ekologičnosti bydlení otevírá zapojení světel do systémů SMART building. Nechte se inspirovat a poznejte, jak svítit správně. Uvidíte, že světlo může prospívat lidem, přírodě, architektuře i rozpočtu. 

 

 

Dobré osvětlení je zárukou komfortu a bezpečí

V parkovacích a komuninkačních prostorách domu může být rušno v jakoukoliv denní dobu. Ať už obyvatelé pospíchají brzy ráno do práce, nebo se vrací pozdě večer z návštěvy divadla. Ve všech případech ocení kvalitní osvětlení, které osvítí prostory bez stínů a tmavých koutů, nebo naopak zbytečně intenzivního a rušivého jasu či nevhodné barvy světla. 

Vynikající viditelnost a bezpečnost je prvním krokem. Tím druhým je pak sladění osvětlení s denní dobou. Večer a v noci vyhovuje lidským potřebám noční světlo v teplejších barvách, které neoslňuje a zároveň stále umožnuje perfektní viditelnost. Naopak během rána je vhodné bílé světlo, které dodává pocit energie. Takovýto systém je navíc plně nastavitelný.

Světlo, které svítí stále stejně je už přežitek. Volbou osvětlení, které pružně a automaticky reaguje na změny denní doby a frekvenci pohybu zajistíte obyvatelům vaší nemovitosti vyšší pohodlí. A to zcela v rámci požadovaných norem pro intenzitu umělého osvětlení ve společných prostorech bytových domů.

Při volbě osvětlení nezapomínejte také na povinnost nouzového osvětlení, které je v nových budovách, či budovách po rekonstrukci vyžadováno normou ČSN. Praktickou volbou je integrace nouzového osvětlení do svítidel "pro běžný" provoz. 


Posviťte si na plnění norem pro intenzitu umělého osvětlení, spotřebu energie i celkový dojem z Vaší nemovitosti

Nejnižší požadované hodnoty intenzity osvětlení ve společných prostorech bytových domů stanovuje norma ČSN. Splnění těchto norem musí být samozřejmou součástí každého záměru na novou instalaci, či obměnu osvětlení. V Lumbio vám zajistíme, že bude vaše osvětlení nejen plně v souladu s požadavky dle norem, ale zároveň bude designové i technické řešení na nejvyšší možné úrovni, včetně výpočtu náročnosti provozu v čase. 

Moderní LED svítidla Lumbio dovedou snížit náklady na energie až o 80 %. Navíc prostřednictvím vysoce technicky vyspělých produktů dokážeme docílit požadované intenzity osvětlení (lx) při nižším výkonu světel (W). Jednoduše řečeno: Vašim cílem by mělo být získat správnou intenzitu osvětlení, při co nejnižším nutném výkonu a spotřebě. To, že má některé svítidlo vysoký výkon, nutně neznamená, že také generuje dostatečnou intenzitu osvětlení. Rádi se postaráme o to, aby vaše osvětlení z této rovnice vycházelo co nejlépe.  

 

Chytá automatizace šetří čas i peníze

Po tmě hledat na chodbě vypínač a následně jeho stisknutím rozsvítit všechna světla na chodbách od přízemí až po poslední patro? To je přeci už velmi zastaralý koncept. Automatizované rozsvěcení a zhasínání světel v návaznosti na pohyb, či intenzitu okolního světla je základním prvkem, který výrazně zvýší komfort obyvatel vašeho domu a zároveň pomůže snížit náklady na provoz osvětlení.

Automatické nastavení intenzity osvětlení podle denní doby, nebo třeba funkce tzv. prediktivní údržby, kdy správce světlo přes řídící systém (například v mobilní aplikaci) samo upozorní, že s ním něco není v pořádku - to jsou další možnosti moderního osvětlení, které šetří zdroje a předchází zbytečné rutinní práci.  

Svítidla Lumbio jsou plně kompatibilní s technologiemi tzv. "internetu věcí" a disponují rozsáhlými možnostmi pro osazení dalšími čidly a senzory pro budoucí rozšíření jejich funkcí.

Máme řešení pro každý prostor vaší budovy

Správné světlo do vašeho bytového domu. Bez starostí. 

Připravíme pro vás návrh včetně propočtu návratnosti investice, ve kterém zohledníme všechna vaše přání a požadavky.
Rozumíme vašim potřebám a zakládáme si na osobním přístupu.

Světla z naší nabídky ideální pro využití v bytových domech

 

Zajímá vás k tématu více?

Stačí se ozvat. Naši odborníci jsou vám k dispozici.  

Michael Blažíček

CEO Lumbio
tel. 604 455 664
@: blazicek@lumbio.cz

 

 

Pro navigování na mapě, klikni.

Chráněno službou reCAPTCHAOchrana soukromí - Smluvní podmínky