Správné světlo je základem produktivity práce

 

Vhodně zvoleným osvětlením navýšíte efektivitu práce i spokojenost vašich zaměstnanců.

Nárůst produktivity a efektivity práce zajisté stojí ve středu zájmu i vaší společnosti. Organizace po celém světě neustále hledají nové postupy a inovace, které by jim zajistili zvýšení produktivity a konkurenceschopnosti. Úspěch každé společnosti stojí primárně na lidech, kteří ji tvoří. Je neoddiskutovatelným faktem, že pracovní prostředí ovlivňuje pracovní výkon a produktivitu vašeho týmu. A světlo jeho zásadní součástí. Poznejte, jak pomocí správného osvětlení dosáhnout nejen vylepšení produktivity práce, ale také zdraví a spokojenosti vašeho týmu.

Vaše soukromé slunce. Zdravé světlo pro podporu výkonu a imunity.

Představujeme vám Bright Light. Revoluční světlo od firmy Lumbio, které věrně napodobuje svit slunce se všemi jeho pozitivními přínosy pro lidské zdraví a psychiku. Podporuje myšlení, koncentraci a pomáhá předcházet únavě.

Přispívá k celkové vitalitě a zvyšuje produktivitu práce. Umožnuje vám přinést do vaší kanceláře světlo k nerozeznání od svitu slunce. Kdykoliv budete chtít. 

 

 

Prostředí, které přirozeně vede k produktivitě

Pro pochopení vlivu světla na produktivitu a celou řadu dalších aspektů kvality lidského života je třeba vrátit se v čase do minulosti. Naši předkové trávili naprostou většinu času pod širým nebem. Principy fungování lidského těla i psychiky se po milióny let formovaly v přírodním prostředím. Až v posledních staletích se lidský život přesunul primárně do uzavřených prostor (průměrný člověk dnes tráví venku jen cca. 2 hod. denně). Tato změna životního stylu se pochopitelně nemohla promítnout do našich přirozených potřeb, které zůstávají stejné jako před tisíciletími.

Lidské tělo je funguje v rytmu střídání dne a noci, polarity světla a tmy. Okolní osvětlení náš organismus vnímá a interpretuje jako signál k aktivitě, nebo naopak odpočinku díky hormonální sekreci. Vaši pracovníci dnes pravděpodobně tráví většinu své pracovní doby pod umělým světlem. Pro mnoho společností bylo osvětlení vždy spíše otázkou toho, zda je dost intenzivní či nikoliv. Rádi bychom vám ukázali, že jde o mnohem více než o "svítí nebo nesvítí", a že volba vhodného osvětlení může být klíčem k nárůstu výkonnosti, ale i celkové spokojenosti vašich kolegyň a kolegů.

 

Zvolte osvětlení, které energii dodává,
nikoliv odebírá

I pod zataženou oblohou dopadá na oční sítnici člověka v průměru desetkrát více světla než v průměrné uměle osvětlené kanceláři. To je problém, jelikož právě dostatek světla vnímá naše tělo jako impulz k tomu být aktivní. A naopak jeho nedostatek jako signál k tomu, že nadešel čas na odpočinek. Klíčem je zvolit takové osvětlení, které co nejlépe svou povahou a intenzitou dovede napodobit světlo sluneční. V takto osvětlené místnosti se vaši zaměstnanci budou lépe soustředit, méně chybovat a budou mít více energie.

Ale pozor, nejedná se jen o intenzitu světla – stejně zásadní je i složení jeho vlnových délek. Sluneční světlo během dne mění svou skladbu, úhel svícení a intenzitu. Je charakteristické kompletním a vyrovnaným zastoupením všech vlnových délek. Vysoký podíl modré části spektra nám zvyšuje kognitivní schopnosti a činorodost. Tedy vhodně zvolené osvětlení pro produktivní hodiny pracovní doby by mělo být co nejblíže tomu, jak svítí dopolední slunce.

Doporučujeme si také zkontrolovat, zda u vašeho současného osvětlení nedochází k tzv. flicker effectu – tedy v překladu k "problikávání". světlo takřka nepostřehnutelně bliká a mění intenzitu svitu. To, co sotva postřehneme vědomě, naše tělo intenzivně vnímá a způsobuje to zbytečnou únavu očí a ztrátu koncentrace.

 

 

Kam nemůže slunce, tam musí ...

Už tato lidová moudrost naznačuje, jak důležitou roli hraje vhodné osvětlení ve zdravotní kondici člověka. Mnoho firem dnes intenzivně rozvíjí iniciativy zaměřené na tzv. well-being zaměstnanců. Tedy vytvoření komfortního a zdravého pracovního prostředí, které respektuje naše přirozené potřeby. A i zde má světlo naprosto zásadní místo.

Kromě stimulace a podpory produktivity má totiž světlo vliv i na relaxaci a mírnění stresu. Zde se správné řešení opět pojí s inspirací přírodním prostředím, kde se s končícím dnem složení světla mění. Takzvané biodynamické osvětlení dovede během dne inteligentně měnit svou intenzitu i složení a věrně tak napodobovat cyklus slunce. Během pracovní doby, tak zajišťuje podporu produktivity, a naopak v pozdějších večerních hodinách plynule přechází do tzv. červeného spektra (jako slunce před západem), které naopak podporuje relaxaci a pomáhá připravit se na noční odpočinek díky přirozenému nárůstu hladiny melatoninu. Tento tzv spánkový hormon je mj. 16 ti násobně silnější antioxidant než např. Vitamin C.

Toto postupné zklidnění díky hormonální rovnováze prospívá kvalitě spánku, odbourává stres, předchází civilizačním chorobám a dokonce i zlepšuje náladu a celkovou psychickou vyrovnanost.

Osvětlení není náklad, ale investice

Přínos pro produktivitu a pracovní komfort Vašich zaměstnanců pro vás může být Vaší konkurenční výhodou. Co vás také dozajista potěší je úspora na energiích, která sama o sobě dovede zajistit rychlou návratnost investice. Moderní LED svítidla jsou až o 80 % úspornější v porovnání se staršími světly. A to už je citelná úspora.

Další dimenzí je životnost. Ta u LED osvětlení dosahuje až 100 000 hodin provozu. To je více než 11 let. S životností je spojena i potřeba údržby. Této starosti se můžete snadno zbavit, pokud zvolíte svítidlo s nadstandardní délkou záruky a záruky servisu. Lumbio poskytuje na svá svítidla záruku na servis až na 20 let.

Dodatečnou úsporu na provozu a údržbě pak generují inteligentní systémy řízení osvětlení. Svítidla vás sama upozorní, když potřebují servis. A díky automatizovanému řízení osvětlení se zabavíte zbytečných rutinních činností při zapínání a vypínání osvětlení. Díky senzorům denní doby dokážou světla sama řídit intenzitu svého svitu, tak aby bylo osvětlení maximálně komfortní, ale zároveň se neplýtvalo energií.

Pojďme se bavit konkrétně. Rádi pro vás připravíme propočet potenciálu vaší úspory.

 

 

 

 

Chtějte více než světlo. Smart Technologie ve vaší kanceláři. Ne v budoucnosti – ale dnes.

Moderní svítidla mají obrovské možnosti pro zapojení do chytrých technologií, které vám otevřou zcela nové možnosti. Světla Lumbio lze osadit řadou senzorů a čidel, která vám poskytnou data s jejichž pomocí budete moci posunout kvalitu pracovního prostředí na mnohem vyšší úroveň. Například senzory koncentrace CO2 integrované ve svítidlech vám umožní řídit ventilaci pro zachování ideálních podmínek pro práci. Senzory pohybu vám poskytnou informace o tom, jak se zaměstnanci po budově pohybují a pomohou vám lépe plánovat například kapacity zasedacích místností.

Světla Lumbio lze snadno řídit automatizovaně skrze centrální řízení. To generuje další úsporu. Nejen za energie, ale i na rutinní práci. Díky takzvané prediktivní údržbě vás svítidlo samo upozorní, že s ním není něco v pořádku – to opět šetří čas i peníze. Naše svítidla jsou plně kompatibilní s technologiemi tzv. "internetu věcí" a disponují rozsáhlými možnostmi pro osazení dalšími čidly a senzory pro budoucí rozšíření jejich funkcí.

Řešení na míru pro každý prostor vašich kanceláří

Správné světlo do vašich kanceláří. Bez starostí. 

Připravíme pro vás návrh včetně propočtu návratnosti investice, ve kterém zohledníme všechna vaše přání a požadavky.
Rozumíme vašim potřebám a zakládáme si na osobním přístupu.

Světla z naší nabídky ideální pro využití v kancelářích a administrativních budovách

 

 

Zajímá vás k tématu více?

Stačí se ozvat. Naši odborníci jsou vám k dispozici.  

Michael Blažíček

CEO Lumbio
tel. 604 455 664
@: blazicek@lumbio.cz

 

 

 

Pro navigování na mapě, klikni.

Chráněno službou reCAPTCHAOchrana soukromí - Smluvní podmínky