Lepší světlo přináší lepší produktivtu.  

 

Zvolte světlo, které dodává energie do práce. A méně energie spotřebovává. 

Sektor výroby je pod neustálým tlakem na navyšování efektivity a zároveň minimalizaci nákladů. Provoz bezpečného osvětlení výrobních prostor se může prodražit. Tedy pokud používáte zastarávající technologii. Poznejte, jak za osvětlení platit méně a zároveň prostřednictvím něj získat nástroj, který vám pomůže vylepšit produktivitu práce. Správné světlo totiž nejen pomáhá přecházet nehodám, ale hlavně má pozitivní vliv na efektivitu práce vašich zaměstnanců.

 

 

Moderní se rovná levnější

Rychlá návratnost investice je priorita. A osvětlení je investice nikoliv výdaj. Při zvolení správné technologie uvidíte úsporu okamžitě na nákladech za energie. Moderní LED svítidla jsou až o 80 % úspornější v porovnání se staršími světly. A to už je citelná úspora.

Další dimenzí je životnost. Ta u LED osvětlení dosahuje až 100 000 hodin provozu. To je více než 11 let. S životností je spojena i potřeba údržby. Této starosti se můžete snadno zbavit, pokud zvolíte svítidlo s nadstandardní délkou záruky a záruky servisu. Lumbio poskytuje na svá svítidla záruku na servis až na 20 let.

Dodatečnou úsporu na provozu a údržbě pak generují inteligentní systémy řízení osvětlení. Svítidla vás sama upozorní, když potřebují servis. A díky automatizovanému řízení osvětlení se zabavíte zbytečných rutinních činností při zapínání a vypínání osvětlení. Díky senzorům denní doby dokážou světla sama řídit intenzitu svého svitu, tak aby bylo osvětlení maximálně komfortní, ale zároveň se neplýtvalo energií.

Pojďme se bavit konkrétně. Rádi pro vás připravíme propočet potenciálu vaší úspory.

Bezpečnost především

Správně osvětlené prostory pomáhají přecházet rizikům a nehodám. Dobrá a komfortní viditelnost nejen slouží jako prevence, ale také umocňuje pocit bezpečí a komfortu. Při volbě dodavatele osvětlení se také důležité ujistit se o nejen o kvalitě dodávaných svítidel, ale také o odborné způsobilosti a zkušenostech pro jejich montáž. V Lumbio jsme realizovali osvětlení pro více než 300 výrobních hal a produkty z naší nabídky jsme vyvinuli speciálně pro využití ve výrobních prostorách. S důrazem na nejpřísnější bezpečnostní kritéria jejich provozu.

Odolnost se vyplácí.

Zvolte osvětlení průmyslové úrovně, které je navrženo specificky pro podmínky panující ve vašem provozu. Ať už jde o odolnost vůči prachu, vodě, mrazu, nebo nárazu. Volba svítidel, která jsou navržena konkrétně pro dané prostředí se vám mnohokrát vrátí na životnosti a nízké potřebě údržby. Před samotným nákupem světel doporučujeme nechat odborně posoudit, jaký typ odolnosti světel bude pro vaše prostředí ten nejvhodnější.

Prostředí, které přirozeně vede
k produktivitě práce.

Pro pochopení vlivu světla na produktivitu a celou řadu dalších aspektů kvality lidského života je třeba vrátit se v čase do minulosti. Naši předkové trávili naprostou většinu času pod širým nebem. Principy fungování lidského těla i psychiky se po milióny let formovaly v přírodním prostředím. Až v posledních staletích se lidský život přesunul primárně do uzavřených prostor (průměrný člověk dnes tráví venku jen cca. 2 hod. denně). Tato změna životního stylu se pochopitelně nemohla promítnout do našich přirozených potřeb, které zůstávají stejné jako před tisíciletími. 

Lidské tělo je funguje v rytmu střídání dne a noci, polarity světla a tmy. Okolní osvětlení náš organismus vnímá a interpretuje jako signál k aktivitě, nebo naopak odpočinku díky hormonální sekreci. Vaši pracovníci dnes pravděpodobně tráví většinu své pracovní doby pod umělým světlem. Pro mnoho společností bylo osvětlení vždy spíše otázkou toho, zda je dost intenzivní či nikoliv. Rádi bychom vám ukázali, že jde o mnohem více než o "svítí nebo nesvítí", a že volba vhodného osvětlení může být klíčem k nárůstu výkonnosti, ale i celkové spokojenosti vašich kolegyň a kolegů.

 

 

Zvolte osvětlení, které energii dodává,
nikoliv odebírá

I pod zataženou oblohou dopadá na oční sítnici člověka v průměru desetkrát více světla než v průměrné uměle osvětlené kanceláři. To je problém, jelikož právě dostatek světla vnímá naše tělo jako impulz k tomu být aktivní. A naopak jeho nedostatek jako signál k tomu, že nadešel čas na odpočinek. Klíčem je zvolit takové osvětlení, které co nejlépe svou povahou a intenzitou dovede napodobit světlo sluneční. V takto osvětlené místnosti se vaši zaměstnanci budou lépe soustředit, méně chybovat a budou mít více energie.

Ale pozor, nejedná se jen o intenzitu světla – stejně zásadní je i složení jeho vlnových délek. Sluneční světlo během dne mění svou skladbu, úhel svícení a intenzitu. Je charakteristické kompletním a vyrovnaným zastoupením všech vlnových délek. Vysoký podíl modré části spektra nám zvyšuje kognitivní schopnosti a činorodost. Tedy vhodně zvolené osvětlení pro produktivní hodiny pracovní doby by mělo být co nejblíže tomu, jak svítí dopolední slunce.

Doporučujeme si také zkontrolovat, zda u vašeho současného osvětlení nedochází k tzv. flicker effectu – tedy v překladu k "problikávání" – světlo takřka nepostřehnutelně bliká a mění intenzitu svitu. To, co sotva postřehneme vědomě, naše tělo intenzivně vnímá a způsobuje to zbytečnou únavu očí a ztrátu koncentrace.

Chtějte více než světlo. Osvětlení jako SMART technologie ve výrobě.
Ne v budoucnosti – ale dnes.

Moderní svítidla mají obrovské možnosti pro zapojení do chytrých technologií, které vám otevřou zcela nové možnosti. Světla Lumbio lze osadit řadou senzorů a čidel, která vám poskytnou data s jejichž pomocí budete moci posunout efektivitu provozu na mnohem vyšší úroveň. Senzory pohybu vám poskytnou informace o tom, jak se zaměstnanci po hale pohybují a pomohou vám lépe plánovat. Dovedou také řídit intenzitu skvěla podle toho, zda se někdo v dané sekci haly pohybuje, či nikoliv. To znamená další snížení nákladů na energie.

Světla Lumbio lze snadno řídit automatizovaně skrze centrální řízení. To je další úspora. Nejen za provoz světel, ale i na rutinní práci. Díky takzvané prediktivní údržbě vás svítidlo samo upozorní, že s ním není něco v pořádku – to opět šetří čas i peníze. Naše svítidla jsou plně kompatibilní s technologiemi tzv. "internetu věcí" a disponují rozsáhlými možnostmi pro osazení dalšími čidly a senzory pro budoucí rozšíření jejich funkcí.

 

 

 

Správné světlo do vaší výroby. Bez starostí.

Připravíme pro vás návrh včetně propočtu návratnosti investice, ve kterém zohledníme všechna vaše přání a požadavky.
Rozumíme vašim potřebám a zakládáme si na osobním přístupu

 

Zajímá vás k tématu více?

Stačí se ozvat. Naši odborníci jsou vám k dispozici.  

Michael Blažíček

CEO Lumbio

tel. 604 455 664

@: blazicek@lumbio.cz

 

 

Pro navigování na mapě, klikni.

Chráněno službou reCAPTCHAOchrana soukromí - Smluvní podmínky