BRIGHT LIGHT
Zdravé světlo pro podporu výkonu
a imunity. Vaše soukromé slunce

KAM NECHODÍ SLUNCE,
TAM CHODÍ LÉKAŘ

Staré rčení, které má obzvláště v moderní době, kdy každý z nás tráví v interiéru v průměru 22 hodin denně. Oproti našim předkům už dávno netrávíme většinu času venku. Náš životní styl se změnil. Potřeby našeho těla však nikoliv.

Velmi pravděpodobně jste mnohokrát slyšeli, že ke zdravému životnímu stylu patří častý pobyt venku na slunečním svitu, a že slunce má blahodárný vliv na naše zdraví, psychiku i produktivitu. Pojďme se společně podívat na to, čím je sluneční svit tak výjimečný.

TAKTO SVÍTÍ SLUNCE

Viditelné světlo se skládá z několika barev, které nazýváme spektrálními. Jednotlivé barvy jsou typické pro určitou vlnovou délku a vzájemně do sebe přecházejí. Ač jednotlivá spektra okem nerozlišujeme, tak na náš organizmus mají zásadní vliv. V našem těle je množství receptorů, které reagují právě na okem nepostřehnutelná spektra světla.

Tyto receptory v reakci na světlo spouští procesy zodpovědné například za syntézu vitamínů, hormonů, tvorbu energie nebo i odbourávání cholesterolu.

Slunce, jakožto našemu organizmu nejpřirozenější světelný zdroj, vydává plno-spektrální světlo. Na právě takový svit jsou naše těla uzpůsobena, vždyť celá evoluce života proběhla právě pod slunečním svitem a ještě do nedávna bylo slunce pro lidstvo jediným zdrojem světla.

 

TAKTO SVÍTÍ SVÍTIDLO,
KTERÉ DNES POUŽÍVÁTE

Ano, běžná svítidla svítí. Zajišťují nám viditelnost, ale jak vidíte, tak jejich spektrální složení je velmi chudou náhražkou slunečního svitu. Kvůli nedostatečné intenzitě i jinému složení spekter nemohou suplovat prospěšný vliv přirozeného denního světla.

A TOTO JE BRIGHT LIGHT

Představujeme vám Bright Light. Svítidlo, které stojí na vrcholu technologického vývoje. Svým svitem věrně napodobuje svit sluneční se všemi jeho pozitivními vlivy na zdraví a produktivitu.

Bright Light jsme vyvinuli na základě dlouholeté spolupráce s akademickou sférou v oborech biologie a chronobiologie. S cílem přinést do vašeho interiéru světlo, které vám přinese zážitek z pobytu v přírodě za slunečného dne do vašeho interiéru, kdykoliv potřebujete.

Plno-spektrální světlo Bright Light vám přináší to, co v běžném umělém osvětlení chybí. Eliminuje pocit únavy, napomáhá udržení hormonální rovnováhy (např. serotonin, melatonin), přispívá k lepší syntéze vitamínů (zvláště pak A a D) a zlepšuje psychickou pohodu, jako pobyt na slunečním světle.

 

 

SVĚTLO K NEROZEZNÁNÍ
OD SVITU SLUNCE.
KDYKOLIV BUDETE CHTÍT

 

 

SVĚTLO, 
KTERÉ PODPORUJE MYŠLENÍ
A KONCENTRACI

Díky vysoké intenzitě a kvalitnímu světelnému spektru předchází Bright Light únavě, kterou pociťujeme při dlouhém pobytu pod umělým osvětlením. Díky podpoře celkové vitality dosahujeme měřitelně lepších výsledků při učení a pracovních činnostech náročných na mentální výkon.

 

NEKOMPROMISNÍ KVALITA

Kompletní vývoj a výroba svítidla, která navazuje na dlouholetý výzkum a experimentální validace s vědeckou sférou, zaručuje dlouhodobou spolehlivost svítidla. Díky tomu si můžeme dovolit nabídnout doživotní záruku na rám svítidla.

OPTIMALIZACE
CIRKADIÁNNÍHO RYTMU

Kvalitní a intenzivní světlo v průběhu dne a hluboká tma v průběhu noci jsou základem pro optimalizaci cirkadiánního rytmu. Řiďte si zdravým světlem Vaše vnitřní biologické hodiny a užívejte si benefitů zdravého spánku, posílení imunity a celkové vitality. Buďte efektivnější a předejděte řadě civilizačních chorob jako je diabetes, obezita a rakovina.

 

3x VÍCE SVĚTLA V POROVNÁNÍ S BĚŽNÝM SVÍTIDLEM

U světla nejde jen o kvalitu, ale také o kvantitu. Realitou dneška je, že si svítíme nejen nekvalitně, ale také málo. Bright Light je řešením i pro tento problém. Oproti běžnému svítidlu o stejných rozměrech disponuje 3x větším světelným tokem. To napomáhá nejen lepšímu zrakovému komfortu, ale také pomáhá při ranním „nastartování se“ nejen v zimních měsících. Má také foto-terapeutický efekt, který pomáhá předcházet tzv. sezonním depresím způsobeným nedostatkem slunečního svitu např. během zimního období.

 

 

3X MÉNĚ SVÍTIDEL

Díky neporovnatelně vyšší výkonnosti Bright Light vám pro kvalitní osvětlení vašeho interiéru bude stačit 3x méně svítidel. A tím pádem ušetříte i na provozu. Jako bonus k přínosu pro zdraví a produktivitu, tak přináší i ekonomickou výhodu. Rádi vám připravíme kalkulaci s vyčíslením potenciálu úspor šitou na míru přímo vašim prostorám.

 

PODPORUJEME 
CIRKULÁRNÍ EKONOMIKU

Toto je svítidlo, které nemusíte nikdy vyhodit. V průběhu života lze Bright Light vždy snadno opravit výměnou LED modulů nebo zdroje svítidla. Stejně jednoduše si od nás můžete nechat dodat nové modernizované komponenty a mít tak neustále svítidlo stojící na vrcholu vědeckého a technologického poznání.

ČÍM DÉLE BRIGHT LIGHTEM
SVÍTÍTE, TÍM VÍCE SNIŽUJETE
SVOU KARBONOVOU STOPU

Výrobek je nekompromisně navržen nejen z pohledu kvality světla, ale také z pohledu naší odpovědnosti vůči přírodě. Bright Light je kompletně vyráběný v České republice, čímž významně redukujeme dopad na životní prostředí, ovlivněný dlouhými dodavatelsko - odběratelskými řetězci, náročnými na globální dopravu.

VARIANTY A TECHNICKÉ PARAMETRY

 


Bright Light čtverec

Rozměry: 595 x 595 x 70 mm
Výkon: 73 - 105 W
Světelný tok: 6 000 - 9 300 lm
Životnost: 100 000 hodin
Záruční doba: 7 let (rám světla neomezeně)
Krytí IP: IP40
CRI: 98
Řízení: On/Off, DALI, 1-10 V, Helvar
Flicker free


Bright Light obdélníkový tenký

Rozměry: 295 x 1 195 x 70 mm
Výkon: 73 - 105 W
Světelný tok: 6 000 - 9 300 lm
Životnost: 100 000 hodin
Záruční doba: 7 let (rám světla neomezeně)
Krytí IP: IP40
CRI: 98
Řízení: On/Off, DALI, 1-10 V, Helvar
Flicker free


Bright Light obdélníkový široký

Rozměry: 595 x 1 195 x 70 mm
Výkon: 146 - 210 W
Světelný tok: 12 000 - 18 600 lm
Životnost: 100 000 hodin
Záruční doba: 7 let (rám světla neomezeně)
Krytí IP: IP40
CRI: 98
Řízení: On/Off, DALI, 1-10 V, Helvar
Flicker free

Rám světla lze na přání vyrobit v libovolné povrchové úpravě a barevnosti.
Svítidlo je vhodné pro všechny typy montáže.

POROVNÁNÍ SVÍTIDEL
PŘI OSVĚTLENÍ VZOROVÉ MÍSTNOSTI

Rozměry místnosti: 9 x 6 x 3,5 m s požadovanou průměrnou osvětleností 500 lx (hodnota odpovídající kvalitnímu interiérovému osvětlení vhodnému pro práci či studium). Viz vizualizace počtu potřebných svítidel pro dosažení optimální osvětlenosti místnosti.

Kromě samotného počtu potřebných svítidel, mějte při plánování osvětlení na paměti i skutečnost, že svítidla se liší jak životností, tak potřebou údržby. Bright Light překonává běžná svítidla ve všech kategoriích.

    ​​​​​​

Použité svítidlo Potřebný počet
ks svítidel
Životnost svítidel

Plnospektrální
světlo

Odchylka
od přirozeného
denního světla

Záruka
Zářivkové trubice
4 x 18 W
12 ks panelů
(48 ks trubic)
20 000 h NE 40 % 2 roky
LED panel
36 W
12 ks 30 000 h NE 18 % 3 roky
LED panel Lumbio
54 W
9 ks 50 000 h NE  12 % 5 let
LED Bright Light
Lumbio 73 W
6 ks 100 000 h ANO 3 % 7 let*

* Na rám svítidla poskytujeme doživotní záruku

 

 

 

NAŠE SLUŽBY:
ZDRAVÉ SVĚTLO BEZ STAROSTÍ

Na přání pro vás s radostí připravíme analýzu a měření stávajícího osvětlení. Navrhneme optimální řešení pro vaše nové, zdravé a plnospektrální osvětlení. Připravíme pro vás také návrh řešení pro řízení svítidel a jejich možnou automatizaci, či osazení inteligentními senzory. Zároveň jsme připraveni Vám doručit kvalitní světlo jako službu.

 

MONTÁŽ A SERVIS NECHTE
NA NÁS A UŽÍVEJTE SI SVÉ
SOUKROMÉ SLUNCE

Raději byste svůj čas věnovali jiným činnostem než montáži osvětlení? Žádný problém. Součástí našeho řešení může být vše od dopravy, přes odbornou instalaci až po dlouhodobou údržbu.

 

VLASTNÍ ZKUŠENOST JE NENAHRADITELNÁ. BRIGHT LIGHT JEDNODUŠE MUSÍTE ZAŽÍT.


Jsme si jistí, že doslova pocítíte jeho přínos na mnoho aspektů vašeho života. Přijďte se podívat na zdravé světlo do našeho showroomu. K původnímu osvětlení se už nebudete chtít vrátit zpět. 
Záruka spokojenosti: Za kvalitou Bright Light si na 100% stojíme a ručíme za vaši spokojenost, proto garantujeme 14denní možnost vrácení svítidel.

 


OZVĚTE SE NÁM JEŠTĚ DNES

 

Michael Blažíček

Zakladatel a CEO Lumbio,
Světelný architekt

+420 604 455 664
blazicek@lumbio.cz

Pro navigování na mapě, klikni.

Chráněno službou reCAPTCHAOchrana soukromí - Smluvní podmínky