Řízení osvětlení

INOVACE V ŘÍZENÍ OSVĚTLENÍ POMOCÍ BEZDRÁTOVÉ MESH SÍTĚ

Lumbio představuje revoluční řešení pro řízení vašeho osvětlení. Jednoduše se napojí na vaši existující elektroinstalaci a zvýší efektivitu v běžném provozu i spolehlivost v nouzových situacích. Naše technologie je navržena tak, aby minimalizovala potřebu lidského zásahu a zároveň zajistila flexibilitu při neočekávaných změnách.

HLAVNÍ VÝHODY SYSTÉMU

 • Univerzálnost a flexibilita: Naše řešení není omezeno stávajícími technologiemi a může tak využít nejnovější inovace v oblasti řízení osvětlení.
 • Kompletní kompatibilita: Všechny komponenty našeho systému jsou navrženy tak, aby spolu bezproblémově fungovaly, což zajišťuje maximální efektivitu a spolehlivost.
 • Bezpečnost: Díky plné kontrole nad všemi aspekty systému můžeme garantovat jeho bezpečnost.
 • Průběžné aktualizace a vylepšení: Jsme schopni rychle implementovat nové funkce a vylepšení, což náš systém udržuje na špičce technologického pokroku.
 • Pravidelná údržba a diagnostika: Zajišťujeme, že váš systém zůstane v optimálním stavu díky pravidelným kontrolám a aktualizacím.
 • Personalizovaný přístup: Naše řešení je navrženo tak, aby splňovalo konkrétní potřeby každého zákazníka, což nám umožňuje nabízet nejlepší možné řešení pro vaše potřeby v oblasti řízení osvětlení.

ZÁRUKA

K našemu řešení poskytujeme rozsáhlou záruku na dobu 5 let s možností navýšení. V případě potřeby jakýchkoliv změn v konfiguraci systému, například přenastavení skupin vzhledem ke změnám ve výrobě, jsme plně k dispozici.

ÚDRŽBA

V rámci údržby garantujeme pravidelné aktualizace na nejnovější verze FW a SW. Jednou ročně naše technická podpora zkontroluje správnost nastavení a kalibraci systému na místě. Záleží nám na tom, aby náš systém byl vždy v optimálním stavu a zajišťoval maximální výkon.

Naše údržba zahrnuje také pravidelnou diagnostiku a aktualizace, abychom zajistili, že váš systém zůstane v top kondici, a to i v průběhu času. Veškerá data se zobrazují ve webovém rozhraní, ke kterému má zákazník neustálý přístup.

Roční poplatek za údržbu a aktualizaci systému a monitoring dat, který ovšem nemusíte využít.

FLEXIBILNÍ OVLÁDÁNÍ

Díky Lumbiu můžete světlo přizpůsobovat svým aktuálním potřebám. Lze vytvořit automatické módy a předdefinovat chování pro běžný chod budovy a zároveň do těchto nastavení individuálně vstupovat. Například můžete rozpojovat a měnit skupiny světel a reagovat tak na proměnu prostoru, pracovních ploch, poruchy strojů apod.

Systém pro bezdrátové ovládání osvětlení využívá technologii ESP-NOW, což je pokročilý komunikační protokol s možností propojit až 254 zařízení v jedné síti. A co víc, na jednom místě můžete vytvářet neomezený počet sítí pro nekonečné možnosti budoucího rozšíření.

BEZDRÁTOVÉ I DRÁTOVÉ PROPOJENÍ

Hardware a celou infrastrukturu jsme maximálně zjednodušili. S naším systémem není třeba žádných speciálních kabelů pro řízení osvětlení ani centrálních jednotek, jako jsou routery, ovladače nebo brány. V případě potřeby lze náš systém kombinovat s drátovým řešením pomocí komunikačního protokolu CAN-BUS. Obě varianty propojení zařízení jsou vzájemně kompatibilní.

Veškeré nastavení a ovládací prvky jsou snadno spravovány prostřednictvím naší aplikace Spectoda App, kterou lze zdarma stáhnout pro iOS a Android. Pro vzdálené ovládání nebo integraci s řídícími systémy budovy může být přidána internetová brána (Spectoda Ethernet Gateway).

SPECTODA MESH NETWORK

Unikátní technologie bezdrátové mesh sítě, kterou využíváme v našem systému Spectoda, tvoří moderní základnu pro pokrytí signálem v celé síti. Veškerá zapojená zařízení (Spectoda Devices) v Spectoda mesh síti jsou inteligentní a komunikují mezi sebou, což odlišuje naši technologii od běžných bezdrátových (i drátových) řešení. Celá architektura je oproštěna od centrálních bodů, které by mohly představovat rizikové místo v komunikaci. I v případě selhání jednoho ze zařízení je zajištěno, že se komunikace mezi ostatními jednotkami nepřeruší.

HLAVNÍ DEVÍZOU JE BEZPEČNOST A ODOLNOST

Spectoda je důvěryhodným a odolným řešením, které splňuje nejvyšší standardy pro ovládání světla. Komunikace mezi mobilními zařízeními a uzly je plně šifrována, což zaručuje, že všechna přenášená data v síti jsou chráněna a zabezpečená.

SDÍLENÁ HISTORIE EVENTŮ

V našem systému jsou všechny komponenty vytvořeny s ohledem na standardizované hardwarové a softwarové prostředí. Unikátní je, že každý uzel v naší síti sdílí jednotnou historii všech akcí. Pokud některá jednotka selže, ostatní jednotky se dokáží efektivně doplnit a nasdílet zálohovaná data, což je princip podobný technologii blockchain.

ŠKÁLOVATELNOST A OVLÁDÁNÍ

Systém umožňuje v jednom networku propojit až 254 jednotek a v jedné lokalitě vytvořit a využívat neomezený počet těchto networků. Díky tomu budete mít v budoucnu vždy nekonečné pole možností pro rozšíření a modifikaci.

APP

Pro komunikaci se všemi zařízeními – jejich konfiguraci, ovládání i aktualizaci – nepotřebujte žádný další hardware ani software. Vše řídíte prostřednictvím aplikace Spectoda App, dostupné pro iOS i Android. Jedná se o plnohodnotný nástroj pro všechny koncové uživatele a každodenní používání.

VZDÁLENÁ SPRÁVA A MONITORING

V rámci systému můžete odkudkoli sledovat nastavení a sbírat data ze světel a senzorů. Potřebujete pouze Spectoda Gateway, která zařízení připojí k internetu a poté funguje jako brána k datům.

VŽDY V OBRAZE

Z webového rozhraní můžete sledovat a vizualizovat například data o spotřebě energie, případných poruchách, kvalitě vzduchu apod. Informace získáváte v reálném čase a máte tak možnost zlepšit udržitelnost a efektivitu vaší budovy.

KOMPLEXNÍ ŘEŠENÍ PRO DYNAMICKÉ OSVĚTLENÍ

Spectoda nabízí širokou škálu funkcí pro řízení světla, které odpovídají očekáváním pro sofistikované osvětlení. Je možné využít různé režimy:

 • základní on/off,
 • 0–100% stmívání,
 • biodynamické řízení,
 • laditelnou teplotu bílého světla (CCT),
 • RGB a RGBW světla, včetně digitálních LED pásků.

Komplexnost systému dále spočívá v různorodých možnostech ovládání. Světla lze řídit manuálně pomocí Spectoda App a zároveň nastavovat automatické chování a reakce na senzory. Zvyšujeme tak flexibilitu a univerzálnost pro konkrétní situace.


Skladem