Jsme Lumbio, inovátoři a tvůrci inteligentních světelných řešení,
prospěšných pro člověka i přírodu kolem nás.
 

 

 

Světlo, nebo jeho absence, je zásadním faktorem, který ovlivňuje takřka vše v lidských životech. Kvalitní světlo odpovídající potřebám, které jsou nám biologicky dány, nás činí produktivnějšími a pozitivně ovlivňuje naši psychiku i zdraví. Stačí se zamyslet… co potřebujete pro to efektivně pracovat, nebo naopak pohodlně relaxovat? Světlo vždy bude hrát svou roli.

Naším posláním je na celosvětové úrovni transformovat to, jak jako lidé přistupujeme k osvětlení, a to jak při práci, odpočinku tak třeba při dopravě. Lidé dnes všeobecně tráví většinu svého času v prostředí, které je osvětleno uměle. A toto umělé světlo takřka bez výjimky neodpovídá tomu, jaké jsou naše přirozené potřeby. Naše ambice je toto změnit.  

 

 

 

Co děláme:

Společnost Lumbio je inovátorem světelných řešení pro veřejný prostor, firmy i domácnosti. Disponujeme vlastní výrobou i produktovým vývojem. Navrhli a vytvořili jsme celosvětově první biodynamickou lampu veřejného osvětlení. Jsme také autory několika inovací, které jsou aktuálně v patentovém řízení (tzv. patent pendning).  

 

Náš přístup:
 

Přinášíme chytré a zdravé světlo

Příroda je nám zdrojem inspirace při návrhu a vývoji našich svítidel. Světelná řešení navrhujeme tak, abychom podporovali přirozené rytmy člověka, zvířat i rostlin. Usilujeme o prohlubování a rozvoj veřejného povědomí o nejnovějších vědeckých poznatcích vlivu světla na člověka a přírodu.

Zároveň klademe důraz neustále posouvání technologických možností. Propojujeme zdravé světlo a revoluční technické inovace. Chytré světlo je pro nás páteřní technologií pro chytré domácnosti, podniky i celá města. 

 

100% kontrola nad technickou vyspělostí a kvalitou produktu

Nejvyšší kvalita a technická vyspělost produktů je pro nás hlavní prioritou. Disponujeme vlastní výrobou i vývojem a máme tak 100% kontrolu nad našimi produkty už ve fázi desingu. 

Každý náš produkt je podroben přísné výstupní kontrole – pečlivě měříme a testujeme veškeré parametry produktu. 
Výsledkem je naše vlastní produktová řada LED světel Lumbio® nekompromisní kvality.

Technologie budoucnosti
a vynikající služby

Jsme si vědomi specifických potřeb a požadavků každého zákazníka. Díky našemu know-how v oblasti osvětlení, vlastní výrobě a dlouhodobým zkušenostem z mnoha realizovaných projektů, se nám daří plnit náš hlavní cíl, kterým je spokojenost zákazníka.

Naším posláním je navrhnout a zajistit optimální osvětlení plně odpovídající daným prostorám a potřebám zákazníka. Klademe důraz i na edukaci. Děláme vše proto, aby naše generace rozuměla důležitosti správného osvětlení a jeho dopadu na životní prostředí a kvalitu života. 

Příběh Lumbio:

Od roku 2010 se zaměřujeme na strategická a obchodní řešení v oblasti světelné
a ekonomické optimalizace formou LED technologie s vlastní produktovou řadu LED světel Lumbio® s komponenty nekompromisní kvality.

V roce 2013 jsme vstoupili na slovenský trh. 

S rokem 2015 spouštíme vlastní R&D a naše výrobní prostory se dramaticky zvětšují. Značka Lumbio® se dostává na světovou úroveň.

V roce 2017 jsme díky velkým objemům výroby, automatizaci, stabilním dodavatelům
a efektivním procesům snížili fixní náklady a posunuli kvalitu produktů i servisu na ještě vyšší úroveň. 

Od roku 2018 jsme začali úzce spolupracovat s vědeckou sférou a spolu s námi sponzorovaným, neziskovým ústavem Smart Lighting Solution, pořádáme odborné konference, jsme partnerem projektů Smart Cities a Centrum Města Budoucnosti. 

S rokem 2019 jsme se úzce zaměřili na celkovou kultivaci životního prostředí, snížení světelného smogu, a zároveň zachování bezpečnosti, zdraví i maximalizaci efektivity osvětlení propojením s nejnovějšími technologiemi (IoT - Internet of Things). Vyvinuli jsme první biodynamickou lampu veřejného osvětlení na světě, která podporuje cirkadiánní rytmus člověka, snižuje světelné znečištění, nenarušuje průběh dne, noci
a kvalitního spánku. Věříme, že bude nedílnou součástí každého města budoucnosti.