Vhodné osvětlení je klíčem k efektivní výuce.
Jak pro studenty, tak pro kantory. 

 

 

Kvalitní osvětlení pozitivně ovlivňuje soustředění i celkový studijní výkon

Udržet celou třídu plně bdělou a soustředěnou i třeba na poslední hodině vyučování je výzvou i pro zkušeného pedagoga. Poutavost výkladu není zdaleka jediným faktorem, který ovlivňuje to, jaká bude míra koncentrace posluchačů a kolik si toho z výuky zapamatují. Podstatnou roli hraje i samotné prostředí, ve kterém vzdělávání probíhá. Vhodně zvolené osvětlení dodává energii a napomáhá soustředění. Naopak špatné osvětlení může působit rušivě a vyčerpávat.

Vaše soukromé slunce. Zdravé světlo pro podporu výkonu a imunity. 

Představujeme vám Bright Light. Revoluční světlo od firmy Lumbio, které věrně napodobuje svit slunce se všemi jeho pozitivními přínosy pro lidské zdraví a psychiku. Podporuje myšlení, koncentraci a pomáhá předcházet únavě.

Přispívá k celkové vitalitě a umožnuje vám přinést do vaší učebny světlo k nerozeznání od svitu slunce. Kdykoliv budete chtít. 

 

Světlo co nejpodobnější svitu slunce

Jak vaši žáci, tak pedagogové dnes tráví naprostou většinu dne v uzavřených prostorách. Statistiky ukazují, že v průměru lidé tráví venku (tedy v přirozeně osvětleném prostředí) jen cca. 2 hodiny denně. To je ovšem ve velkém rozporu s tím, jak je lidský organismus nastaven. Naši předkové trávili venku, respektive v přírodě, celý den. Naše biologické potřeby se nezměnili, ale náš životní styl ano. Osvětlení v běžné učebně je daleko slabší, než je přirozené ve venkovním prostoru. To má negativní dopad na schopnost soustředit se. Světlo i v učebně by mělo působit, tak že napodobí jasný den. Jednoduše řečeno: šero a nedostatek osvětlení v učebně naše tělo interpretuje tak, že nastal čas na odpočinek, nikoliv výkon a soustředění. Obzvláště podstatně je toto v zimním období, kdy výuka začíná ještě za šera. Dostatek kvalitního světla nám dává signál, že není čas spát, ale pracovat a soustředit se.

Zvolte osvětlení, které nevyrušuje

Zajistit dostatek světla je první skvělý krok. Ale důležité je také dát si pozor na kvalitu osvětlení. Jedním z problémů, se kterým se klasicky využívané osvětlení potýká je tzv. flicker effect – tedy problikávání. Světlo takřka nepostřehnutelně "bliká". To, co sotva postřehneme vědomě, ale naše tělo vnímá. A působí to na nás rušivě. Světla Lumbio jsou navržena, tak aby svítila bez tohoto nežádoucího efektu, který zbytečně unavuje oči.

Dalším důležitým faktorem je věrnost podání barev. Pro produktivní práci i studium je nejvhodnější zvolit světla, která věrně napodobují světlo denní a nezkreslují. Dobrému soustředění, také napomáhá, když je místnost osvětlena rovnoměrně bez rozdílů intenzity v jednotlivých částech místnosti.

Je to vhodné si také ověřit, jak u vašich stávajících svítidel funguje odvod tepla. Zejména starší osvětlení při svém provozu generuje velké množství tepla a může i doslova sálat. To je další faktor, který může snižovat studijní komfort.

 

 

 

Pozor na zbytečné výdaje. Investice do osvětlení se musí rychle navrátit.

Provoz zastaralých svítidel se nejen odráží na studijním komfortu viz výše, ale tak je poznat na výdajích za energie. Moderní svítidla Lumbio vykazují úsporu až 80 % na provozních nákladech. Další položkou, která se pojí s osvětlením je jeho údržba a servis. Pokud zvolíte světla Lumbio, tak můžete tuto starost pustit z hlavy. Na naše produkty poskytujeme 20 let záruky na servis a 5 let standardní záruky. Navíc jsou vysoce odolná a nemusíte tak mít obavu z jejich poškození. Vydrží třeba i zásah míčem, takže se skvělé hodí i například do tělocvičen, nebo do tříd, kde se žáci o přestávkám rádi věnují i dynamičtějším aktivitám.

Rádi vám přesně spočítáme, kolik peněz by vaše vzdělávací instituce mohla ušetřit modernizací svého osvětlení.

Chtějte více než světlo. Smart technologie ve vaší škole. Ne v budoucnosti – ale dnes.

Moderní svítidla mají obrovské možnosti pro zapojení do chytrých technologií, které vám otevřou zcela nové možnosti. Světla Lumbio lze osadit řadou senzorů a čidel, která vám poskytnou data s jejichž pomocí budete moci posunout kvalitu vzdělávání i komfortu na mnohem vyšší úroveň. Například senzory koncentrace CO2 integrované ve svítidlech vám napoví, kdy je potřeba větrat, aby v učebnách zůstalo zachováno zdravé prostředí. Senzory pohybu vám poskytnou informace o tom, jak se žáci ve vaší škole pohybují a pomohou vám lépe plánovat.

Světla Lumbio lze snadno řídit automatizovaně skrze centrální řízení. To generuje další úsporu. Nejen za energie, ale i na rutinní práci. Díky takzvané prediktivní údržbě vás svítidlo samo upozorní, že s ním není něco v pořádku – to opět šetří čas i peníze. Naše svítidla jsou plně kompatibilní s technologiemi tzv. "internetu věcí" a disponují rozsáhlými možnostmi pro osazení dalšími čidly a senzory pro budoucí rozšíření jejich funkcí.

Správné světlo do vaší školy. Bez starostí. 

Připravíme pro vás návrh včetně propočtu návratnosti investice, ve kterém zohledníme všechna vaše přání a požadavky.
Rozumíme potřebám škol a vzdělávacích institucí a zakládáme si na osobním přístupu.

 

Rádi s vámi projednáme, jak může správné světlo pomoci i vaší škole.

Máte jakýkoliv dotaz? Stačí se ozvat. Naši odborníci jsou vám k dispozici.  

 

Jiří Nagy

Project & Product Manager

tel. 730 146 853

@: nagy@lumbio.cz

 

 

 

 

Pro navigování na mapě, klikni.

Chráněno službou reCAPTCHAOchrana soukromí - Smluvní podmínky