Osvětlení společných prostor a zázemí administrativních budov

 

Inteligentní funkce osvětlení ve společných prostorech administrativních budov zajistí bezpečnost a efektivitu.

Moderní pracovní den v kanceláři netrávíme jen u počítače, ale také na jednáních, obědech se zákazníky a v zasedacích místnostech. Chodby fungují jako komunikační zóny, kde se zaměstnanci potkávají v průběhu celého dne.

Společné prostory, jako jsou chodby a schodiště, musí být optimálně osvětleny tak, aby byla zajištěna bezpečná orientace a pohyb osob, a zároveň by měly působit příjemně a neoslňovat

Nepřetržité osvětlení těchto prostor však spotřebovává zbytečně velké množství energie. Řešením je inteligentní systém řízení osvětlení, který zajišťuje optimální vizuální podmínky a snižuje spotřebu energie aktivací svítidel pouze tehdy, je-li to skutečně nutné.

 

Se správným a efektivním osvětlením snížíte provozní náklady.

Díky nízkoenergetickému LED osvětlení snížíte své účty za elektřinu až o 80 %.

S životností svítidla až 100 000 hodin si nemusíte dělat starosti s jejich obměnou a dalšími investicemi. Lumbio navíc poskytuje na svá svítidla záruku na servis až 20 let.

Snížíte náklady i za údržbu díky pravidelné zpětné vazbě inteligentního řídícího systému a zprávám o stavu svítidel. Automatizace vás zbaví rutinních činností při zapínání a vypínání osvětlení.

Osvětlení není náklad, ale investice. Zhodnotíme potenciál vašich úspor. Připravíme pro vás světelný projekt včetně propočtu návratnosti.

5 nejčastějších chyb při výběru osvětlení: 

1. Spoléháte se výhradně na stropní osvětlení

Pro zvýšení pohodlí a estetické přitažlivosti by osvětlení mělo být vrstvené. To znamená, že musí pocházet z různých zdrojů, umístěných v různých výškách a s různou intenzitou. Stropní osvětlení by mělo mít možnost stmívání.

2. Nevhodná barva chromatičnosti

Barva světla a teplota ovlivňují náladu, srdeční frekvenci, hladinu energie a cirkadiánní rytmus, protože spouštějí uvolňování různých hormonů v těle. Světla, která jsou chladnější nebo neutrální barvy, pomohou zaměstnancům udržet bdělost a soustředěnost. Relaxační teplejší odstíny jsou vhodnější pro odpočinkové místnosti, Ačkoli vaší první myšlenkou může být udržet světlo neutrální a jasné po celý den, je lepší světlo přizpůsobovat podle denní doby. Odpoledne by mělo být osvětlení kanceláře přepnuto do teplejších odstínů, jinak to může mít za následek problémy se spánkem, což také sníží produktivitu.

3. Nákup svítidel bez plánování

Jako každý prvek vaší kanceláře, i osvětlení musí být před nákupem dobře naplánováno. Mějte na paměti, že ne všechny oblasti vaší kanceláře vyžadují stejný typ světla a budete muset vrstvit stropní světlo, pracovní světla a okolní světla.

Chodby, recepce, stoly a odpočívárny budou vyžadovat jiný typ světla než kanceláře. To vše je třeba naplánovat, abyste si nevybrali špatná svítidla a zbytečně netratili na investici.

4. Zastaralé technologie osvětlení

Zářivky jsou v kancelářském prostředí oblíbené, protože jsou levné a lze je pohodlně instalovat na strop. Postupem času se však ztlumí, začnou blikat a vytvářejí známý bzučivý zvuk. LED osvětlení může být dražší, ale z dlouhodobého hlediska je ekonomičtější variantou. Má delší životnost, spotřebuje méně energie, je udržitelné a připravené na inovace budoucnosti a kvalita světla bude konzistentní, díky čemuž je kancelářské prostředí pohodlnější pro každého.

5. Neodborná instalace

Lepším způsobem, jak ušetřit, je najmout si renomovaného dodavatele, který vám poradí, jak snížit spotřebu energie. Například se systémy řízení osvětlení, které vám pomohou maximálně využít přirozené denní světlo a regulovat spotřebu energie v různých oblastech prostor. Senzory kontroly přítomnosti zhasnou světla, v době kdy prostory, jako jsou koupelny, chodby a zasedací místnosti, nejsou používány.

Spoluprácí s partnerem se také ujistíte, že váš osvětlovací systém je v souladu s předpisy, takže se v případě kontroly vyhnete placení vysokých pokut.

Rádi pro vám pomůžeme.

 

Zajímá vás k tématu více?

Stačí se ozvat. Naši odborníci jsou vám k dispozici.  

Jiří Nagy

Project & Product Manager

tel. 730 146 853

@: nagy@lumbio.cz

 

 

         

Pro navigování na mapě, klikni.

Chráněno službou reCAPTCHAOchrana soukromí - Smluvní podmínky