Osvětlení open space

 

Osvětlení kanceláře má přímý vliv na náladu, úroveň energie a produktivitu celého týmu.

Světlo, které nás obklopuje ve dne je stejně důležité jako svícení v noci. Vystavování se slunečnímu záření je zásadní pro regulaci našich tělesných hodin a spánku. Mnoho lidí však nemá dostatek přirozeného světla, protože tráví dny v uměle osvětlených kancelářích s nedostatečným či nevhodným osvětlením. Způsob, jakým si v nich svítíme přitom zásadně ovlivňuje naše zdraví. Svítíte správně?

Jak světlo ovlivňuje náš pracovní výkon?

Nálada: Vyjděte ven za slunečného dne a porovnejte vaši náladu a energii v zatažený, bouřkový den. Tlumené, příliš slabé osvětlení může vést k ospalosti a rozmrzelosti. 
Jasné světlo ihned po ránu dodá potřebnou energii a nadšení k práci a udrží pozornost. Výhodou LED svítidel Lumbio je, že je lze upravit tak, aby poskytovaly správné množství osvětlení v průběhu celého dne a udržet tak přirozený cirkadiánní rytmus.

Kreativita: Jasnější světla zvýší produktivitu, studie naznačují, že tlumenější světla podporují kreativní myšlení. Pokud potřebujete nové nápady je možnost teplého, slabého osvětlení v místnostech pro odpočinech vhodnou volbou. 

Produktivita: Přirozené denní světlo a nižší teploty barev podporují produktivitu, bdělost a energii. Tlumené, teplé světlo může způsobit ospalost a únavu očí, což znesnadňuje efektivní dokončení práce.

Zdraví: Nesprávné osvětlení negativně ovlivňuje náš cirkadiánní rytmus (neboli vnitřní hodiny), narušuje spánkový režim, způsobuje migrénu a bolesti hlavy, a při jejich dlouhodobém působení vede jiným civilizačním chorobám.

Na co nezapomenout při osvětlování kancelářských prostor typu open space:

V kancelářích s větším množstvím denního světla během dne se lidé cítí bdělí, plni energie, nápadů, jejich produktivita je vysoká a mají kvalitní spánek.

Osvětlení musí vytvářet prostředí, kde se lidé cítí pohodlně a vypadají dobře. Důležitý je dostatek světla jak pro úkony prováděné individuálně u stolů, ale také vhodné osvětlení pro prostory, kde se lidé pohybují a setkávají a potřebují pozitivní atmosféru. Cílem je dosažení dokonalého rovnoměrného osvětlení.

Důležité jsou také možnosti stmívání pro decentní osvětlení ve večerních a nočních hodinách a udržení zdravého cirkadiánního rytmu.

Zdravé světlo je o správném načasování, barvě světla, intenzitě a umístění. Naplánujeme osvětlení vašich kanceláří a zvýšíme výkon, spokojenost a celkové psychické rozpoložení celého týmu.

Zdravé je tzv. plnospektrální osvětlení, které se složením blíží svitu Slunce a má na organismus pozitivní vliv.

Potřebujete poradit jak na to? Domluvte si s námi nezávaznou konzultaci.

Zajímá vás k tématu více?

Stačí se ozvat. Naši odborníci jsou vám k dispozici.  

Jiří Nagy

Project & Product Manager

tel. 730 146 853

@: nagy@lumbio.cz

 

 

         

Pro navigování na mapě, klikni.

Chráněno službou reCAPTCHAOchrana soukromí - Smluvní podmínky