Tisková konference „Smart City 2035 – město budoucnosti”
09.04.2018

Dne 28.3.2018 uspořádala NCP4.0 v Českém institutu informatiky, robotiky a kybernetiky, ve spolupráci s Centrem města budoucnosti CIIRC tiskovou konferenci Smart Cities. Lumbio se stalo jedním z hlavních partnerů.

 

 

„Město dnes chápeme jako fyzickou strukturu, ve které žijeme. V roce 2035, což je pro nás docela daleko v kontextu rychlosti s jakou se technologie vyvíjejí, se velká část obchodu, služeb a našich potřeb přinese do paralelního virtuálního světa nad touto fyzickou realitou. Dění v jednom světě bude stále více ovlivňovat existenci v tom druhém,“ uvádí hlavní přednášející, architekt Michal Postránecký.

 

 

Tisková konference Smart City 2035 Město budoucnosti - Lumbio Tisková konference Smart City 2035 Město budoucnosti - Lumbio
 

 

„Chytré lavičky, nebo odpadkové koše, které si o vysypání samy řeknou, do města jistě patří. Město budoucnosti by však mělo být v první řadě projektováno urbanisty a řešit celkovou infrastrukturu metropolí. Je nezbytné, aby celkové řešení bylo koncepční a orientované na budování páteřních energetických, datových a dopravních sítí,“ říká ke Smart City 2035 ing. arch. Michal Postránecký.

 

 

Tisková konference Smart City 2035 Město budoucnosti - Lumbio